Štěňátko od nás pro vás

 

Zde se dočtete, jaký máme přístup k pejskům, ke starání se o štěňátka a jaké majitele bychom si přáli pro naše štěňátka.

Jestliže jste rozhodnuti, že věnujete svou lásku ridgebackovi, buďte si jisti, že Vám bude opětována. Ridgeback je pes, který vám chce být co nejvíce na blízku, nerad je sám, potřebuje hodně pohybu a není vybavený na to, aby vydržel v zimě venku. RR nemá srst přizpůsobenou k tomu, aby mohl být celoročně venku a aby mu nebyla zima i v teplotách okolo 10°C. Vzhledem k této skutečnosti jsme pevně rozhodnuti neprodat  štěně takovému zájemci, který by ho chtěl umístit a zavřít do kotce nebo klece venku.

Svoji fenku bereme jako člena rodiny, který s námi sdílí naši domácnost. Velice ráda si potrpí na pohodlí svých pelíšků, ale ani gauč pro ni není žádnou neznámou
J  Naší fence věnuji spoustu volného času... Žádný gaučák rozhodně není. Miluje jakoukoli aktivitu, hlavně že je s námi, páníčky.

S našimi štěňátky budeme 24 hodin denně, bude o ně maximálně postaráno. I když v naší domácnosti nemáme děti,  budou na ně velice dobře zvyklá. Dále budou štěňátka zvyklá na ostatní zvířátka (kočky, psy, ovce, kozy, koně), tudíž od nás půjdou plně socializovaná, prohlédnutá veterinářem, dvakrát zkontrolovaná poradcem chovu RR, očkovaná a odčervená. Se štěňátkem od nás převezmete následující výbavičku:

  • obojek, hračku
  • prémiové krmivo Royal Canin na 1 týden (byly bychom velice rádi, pokud by nový majitel mohl u krmiva setrvat alespoň po štěněčí věk)
  • informace o plemeni, krmení a zdraví
  • stálý kontakt a možnost kdykoli se na nás obrátit s dotazem týkajícím se štěňátka
  • kupní smlouvu a mezinárodní očkovací průkaz


Pokud jste se rozhodli pro toto plemeno a chcete štěňátko od nás, neváhejte nás kontaktovat. Budeme chtít vědět odkud jste, něco o rodině, do které by naše štěňátko odešlo, jaké máte zájmy a jestli už máte nějaké zkušenosti se psem. Velice rádi zájemce uvítáme a budeme se snažit co nejlépe zodpovědět vaše dotazy. Rádi bychom v budoucnu měli o našich štěňátkách informace, jak rostou, zda jsou zdraví a třeba jak zvládají výcvik či přípravu na výstavu J


Všechna naše štěňátka budou mít průkaz původu, to znamená, že máte jistotu, že jsou po chovných rodičích, kteří musejí být zdravotně prověřeni. Oproti štěňátkům bez průkazů.

Standardní štěňátka – „výstavní“ – v dnešní době se cena pohybuje přibližně mezi 10 000 - 30 000Kč, záleží, odkud štěně je (z ciziny jsou samozřejmě dražší).

Nestandardní štěňátka - domácí miláčkové - cena je oproti výstavnímu jedinci asi poloviční.

Pokud si na psa uděláte každý den čas a vezmete ho na procházku, kde se bude moct proběhnout, celkem nerozhoduje jestli ho budete mít v bytě či v domě se zahradou. RR je velmi klidný pes a většinu dne proleží a prospí. Ale potřebuje pohyb!

Pokud není možné, aby s vámi RR žil doma jako člen rodiny, hledejte si prosím jiné plemeno.


 

Pokud se rozhodnete pro štěňátko RR, dostane se Vám do rukou jedinec známý svojí inteligencí, šikovností s neustálou touhou něco podnikat.

RR je člověku oddaný společenský pes, který se vás bude chtít neustále alespoň malou částí svého těla dotýkat a cítit, že není sám...
 

 

Jestliže jste se rozhodli, neváhejte nás kontaktovat!